وبلاگ

پس گرفتن ملک از فرزند

هدیه دادن اراضی و املاک توسط پدر و مادر به فرزند چیزی است که شاهد آن هستیم ولی آیا پس گرفتن ملک از فرزند صحیح و قانونی است ؟ چطور باید آن را انجام دهیم؟

 

اولین چیزی که در اینجا به آن توجه میکنیم است که املاک و اراضی طی چه قراردادی به فرزند واگذار شده است بعضی از پدر مادرها به اشتباه یک قرارداد بیع منعقد می‌کنند و آن را می‌فروشند ولی جای مبلغ را خالی می‌گذارند یا بارها شاهد هستیم که صرفا دو خط نوشته می‌شود و تمام ولی دقیق مشخص نمی‌کنند. 

باید حالت های مشخص را در نظر گرفت اگر پدر و مادر در دفترخانه حاضر شده و سند قطعی به نام فرزند زده باشد شکی نیست که فرزند مالک رسمی و قانونی آن ملک است ولی موضوع زمانی جای کار دارد که این انتقال رسمی نبوده و با دستنویس است که خود این دستنویس کار را پیچیده تر می‌کند.

 

اینکه دو طرف نام قرارداد خود را چه چیزی گذشته اند مهم است ولی مهم تر اینکه از اوضاع و احوال قرارداد چه چیزی را اراده کرده اند مثلا ممکن است اسم قرارداد را صلح گذاشته باشند ولی فی الواقع قرار بیع باشد یا برعکس و حتی ممکن است قرارداد هیچ اسمی نداشته باشد صرفا یک خط باشد.

 

نمی‌توان برای همه پرونده ها نسخه یکسان تجویز کرد و باید اسناد و مدارک را رویت کرد ولی چیزی که خیلی اهمیت دارد این است که پایه قرارداد بر چه بوده و قصد دو طرف چه بوده است آیا از ابتدا قرارداد صحیح بوده یا خیر ؟

گاهی شاهد هستیم قرارداد منعقد میشویم سپس پی میبریم این قرارداد از پایه باطل بوده و دو طرف از آن آگاهی نداشته اند.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید