وبلاگ

لایحه تجدیدنظرخواهی نسبت به نتیجه درخواست اعسار از دادگاه بدوی

متن لایحه تجدیدنظرخواهی از رای اعسار بدوی

تجدیدنظرخواه : سعید ....
تجدیدنظرخوانده : بیمه .....
تجدیدنظرخواسته : دادنامه شماره ..... صادره از شعبه 85 مجتمع قضایی مدرس
دلایل : تصویر دادنامه - تصویر فیش حقوقی - فرم صورت اموال - تصویر استشهادیه
بسمه تعالی
ریاست و مستشاران محترم  دادگاه تجدیدنظر استان تهران
با سلام
احتراما اینجانب سعید ....... در مقام تجدیدنظر خواهی از دادنامه شماره ........... صادره از شعبه 85 مجتمع قضایی مدرس که در تاریخ 1401/08/25 صادر و در همان تاریخ به اینجانب ابلاغ گردیده مراتب زیر را به عرض می رسانم: 
ابتدا در مقام شرح ماجرا به عرض می رساند: 
1-  به موجب دادنامه صادره از شعبه  85 دادگاه حقوقی تهران که پیوست دادخواست بدوی تقدیم گردیده است، محکوم به پرداخت مبلغ 3/000/000/000  ریال وجه نقد بابت بدهی و خسارت تاخیر تادیه آن گردیدم .
2-  اینجانب کارمند یک شرکت خصوصی می باشم و مستندا به فیش حقوقی و شهادت شهود در استشهادیه و اظهارات ایشان در جلسه رسیدگی و نیز با عنایت به استعلام های انجام شده توسط شعبه 85  از پلیس راهور، ثبت اسناد و املاک و بانک مرکزی هیچ مالی اعم از منقول یا غیر منقول جهت پرداخت بدهی خود ندارم.  
3-  با طرح دعوای اعسار از سوی اینجانب در خصوص بدهی که به تجدیدنظرخوانده داشته ام و ضمیمه نمودن استشهادیه و فرم صورت اموال، پرونده جهت رسیدگی به شعبه 85 ارجاع گردید که شهود اظهارات خود را به صورت کامل با ذکر جزییات و پاسخ به تمامی پرسش های دادگاه محترم بدوی بیان نمودند. اما با این وجود به موجب دادنامه صادره از آن شعبه محترم با این استدلال که " یکی از شهود معرفی شده اطلاعات دقیق و روشنی درباره وضعیت مالی خواهان ندارد و اظهارات یک شاهد به تنهایی برای اثبات دعوای خواهان کافی نیست" حکم به بطلان دعوای اعسار صادر گردید. 

 این در حالی است که: 
 

اولاً :  این قسمت از لایحه به جهت حفظ اسرار موکل حذف شده است.


ثانیاً : در خصوص استدلال دادگاه محترم بدوی مبنی بر این که " از مفاد اظهارات یکی از شهود معرفی شده اطلاعات دقیق و روشنی درباره وضع مالی خواهان به دست نمی آید" لازم به ذکر است که : مستندا به متن اظهارات شهود در جلسه ی رسیدگی که در پرونده مضبوط می باشد هر دو شاهد به تمامی پرسش های دادگاه محترم بدوی پاسخ داده اند و هیچ پرسشی بی پاسخ نمانده بود که دادرس محترم در دادنامه ی خود به جهت بدست نیامدن اطلاعات دقیق و روشن از اظهارات شاهد، دعوای اعسار اینجانب را رد نماید. این که شاهد از طریق برادرش با اینجانب دوست شده و چندین سال است با یکدیگر مراوده داریم دلالتی بر عدم اطلاع وی از وضعیت مالی من ندارد.   
شهود اینجانب علاوه بر این که در استشهادیه تمامی مسائل مالی مربوط به اینجانب اعم از میزان دقیق درآمد ماهانه، میزان بدهی، شغل ، محل کار و درآمد اینجانب و تمامی مواردی که به موجب قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی باید توسط شهود تصریح گردد را بیان و به آن شهادت داده اند. در جلسه ی رسیدگی نیز حاضر گردیده و تمامی این موارد را نیز به جزئیات شهادت داده اند.اگر دادگاه محترم بدوی در خصوص مساله ای ابهام یا سوالی از شهود داشته است می بایست از شهود پرسش می نمود و اگر اظهارات شهود در پاسخ به سوالات دادگاه محترم ابهامی داشت و یا ناکافی می نمود آن گاه دادگاه محترم بدوی حق رد شهادت شاهد را می داشت. در حالی که در خصوص این پرونده چنین نبوده است. 
نظر به مراتب فوق و با وجود این که به موجب استعلامات انجام شده از مراجع مربوطه، اینجانب هیچ مالی اعم از منقول یا غیر منقول نداشته و به جز درآمد ماهیانه ام منبع درآمدی برای ادامه زندگی واعاشه ی خود و همسر و فرزندانم ندارم و عدم پذیرش اعسار زندگی اینجانب را با عسر و حرج غیرقابل تحملی مواجه خواهد نمود  و با عنایت به عدم توجه دادگاه محترم بدوی به ادله ی ابرازی مستندا به بند الف، ج، ه ماده 348 قانون آیین دادرسی مدنی، نقض دادنامه ی بدوی و صدور رای شایسته بر قبول اعسار و تقسیط محکوم به از محضر آن عالی مقامان مورد تقاضا می باشد. 
با تشکر و تجدید احترام

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید