وبلاگ

لایحه دفاعیه مطالبه خسارت قراردادی

متن لایحه دفاعیه خسارت قراردادی

بسمعه تعالی

ریاست و مستشاران محترم دادگاه تجدید نظر استان تهران

با سلام و احترام

اینجانب حسین ....... در اعتراض به بخشی از دادنامه شماره ......... مورخ 1400/06/06 صادره از شعبه 131 دادگاه عمومی حقوقی تهران که متضمن محکومیت اینجانب به پرداخت وجه التزام قراردادی می باشد اعتراض خود را به استحضار می رسانم:

اینجانب تقصیری در ایجاد تاخیر در تنظیم سند رسمی نداشتم و این امر ناشی از خلف وعده و قصور سایر خواندگان بدوی (خواندگان ردیف1 و2 و4 و6 و8 و10 که سازندگان قرارداد مشارکت و ورثه ایشان می باشند) می باشد و با توجه به این که این خواندگان طبق تعهدی که مطابق بند 4 ماده 4  قرارداد مشارکت در ساخت فی مابین اینجانبان با ایشان و یا مورث ایشان منعقد شده بوده ملزم بوده اند حداکثر از زمان تحویل آپارتمان ها به مالکین (ازجمله اینجانب) ظرف شش ماه نسبت به تهیه پایان کار و صورت مجلس تفکیکی و تحویل سند به اینجانب اقدام نمایند ولی از انجام تعهد قراردادی خود سرباز زده اند لذا به این جهت که سندی به من تحویل داده نشد تا آن را به نام خواهان منتقل نمایم، هیچ تقصیری در تاخیر در تنظیم سند رسمی به نام خواهان ندارم و در واقع این خواندگان مذکور بوده اند که با کارشکنی و تخلف از تعهدات قرارداد مشارکت مابین اینجانب وایشان، مانع انجام تعهد قرارداد بیع میان من و خواهان گردیده اند. لذا ایشان باید نسبت به پرداخت خسارات قراردادی وارده به خواهان مسئول باشند.

ثانیا مطابق بند1 ماده 3 قرارداد بیع میان اینجانب و خواهان، بخشی از ثمن به میزان 63 میلیون تومان نزد خواهان بدوی باقی مانده است که مقرر است هنگام تنظیم سند رسمی به نام ایشان، به اینجانب پرداخت گردد و به لحاظ عدم تنظیم سند علیرغم گذشت بیش از چهار سال از معامله هنوز پرداخت نگردیده و خواهان از آن منتفع می باشد ولی به لحاظ تورم حادث شده در کشور، ارزش آن به یک هفتم تقلیل یافته است و از این محل زیان قابل توجهی به اینجانب وارد شده است ولی در مقابل خواهان محترم آپارتمان ابتیاعی خود را در موعد مقرر تحویل گرفته و در تصرف دارد و از آن استفاده نموده و در حال منتفع شدن می باشد. بنابر این مستندا به اصل انصاف در دادرسی و بند دوم ماده 277 قانون مدنی تقاضای نقض حکم صادره در خصوص وجه التزام قراردادی مورد لحوق حکم را از محضر محترم دادگاه دارم.

با احترام 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید