وبلاگ

دادخواست مطالبه وجه با استناد به فیش های واریزی بانکی

بسیار پیش می آید و اتفاق می افتد که افراد در صلح و صفا و در حالیکه رابطه حسنه و مبتنی بر اعتماد بینشان حاکم است وجوهی را مبادله نموده و بنا را بر اعتماد و عودت آن وجوه به محض مطالبه، می گذارند. همانطور که برای همه ممکن است پیش آمده باشد مطالبه طلب بعضاً مساوی است با دلخوری و یا حتی انکار بدهکار. مشکل زمانی بروز می کند که پرداخت کننده و طلبکار دلیل کافی و قابل توجه برای اثبات ادعای خود نداشته باشد. مطابق ماده 265 قانون مدنی و رویه حاکم همین که مدعی ثابت کند وجهی از حساب او به حسساب مدعی علیه یا پرداختی از جانب وی به طرف مقابل انجام شده است می تواند دعوا را طرح کند و این دعوا در بسیاری از مواقع در صورت اثبات پرداخت منجر به صدور حکم به نفع طلبکار است. یکی از بهترین دلایلی که مدعی می تواند ارائه دهد رسیدها و فیش های واریز بانکی است. در ادامه یک نمونه پرونده با موضوع مطالبه وجه و طلب که مهم ترین دلیل خواهان فیش های واریزی بانکی بوده و توسط وکلای دفتر وکالت دادگران حامی با موفقیت به انجام رسیده است جهت اطلاع مخاطبان ارائه می گردد.

دادخواست مطالبه وجه به استناد فیش های واریزی

خواهان : فریبا ...... نام پدر : محمد  شغل : کارمند  محل اقامت : تهران.خیابان ونک ........ .

خوانده : حامد ...... نام پدر : حسن   شغل : مدیر    محل اقامت : تهران.خیابان سهروردی ........ .

تعیین خواسته و بهای آن :

1- مطالبه وجه بابت .... (تقاضای صدور حکم مبنی بر محکومیت خوانده به پرداخت 334/000/000 ریال) به مبلغ 334/0000/000 ریال

2- مطالبه خسارات دادرسی

3- مطالبه خسارت تاخیر تادیه

دلایل و منضمات :

1- فیش های واریزی به شماره .....

2- وکالت نامه به شماره .... مورخ 1397/06/17 میزان تمبر مالیاتی به مبلغ 470000 ریال باطل شد.

شرح دادخواست مطالبه وجه

ریاست محترم دادگاه عمومی و حقوقی تهران

با سلام 

احتراماً مراتب دادخواهی موکل را به شرح ذیل به استحضار عالی می رساند؛

1- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ پنج میلیون ریال در تاریخ 1391/04/01

2- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ چهار میلیون ریال در تاریخ 1391/05/25

3- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ پنج میلیون ریال در تاریخ 1391/11/17

4- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ پنج میلیون ریال در تاریخ 1392/02/18

5- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ یکصد و بیست و پنج میلیون ریال در تاریخ 1392/05/07

6- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ سی میلیون ریال در تاریخ 1395/05/24

7- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ بیست میلیون ریال در تاریخ 1392/07/23

8- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ ده میلیون ریال در تاریخ 1392/09/27

9- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ ده میلیون ریال در تاریخ 1392/12/17

10- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ بیست میلیون ریال در تاریخ 1393/04/31

11- مستنداً به فیش شماره ...... مبلغ یکصد میلیون ریال در تاریخ 1395/11/17

تماماً توسط موکل به حساب خوانده محترم در بانک ... به مشاره حساب ...... واریز شده است که علی رغم پیگیری های مکرر موکل، ایشان از استرداد وجوه پرداختی امتناع نموده اند علیهذا به موجب مواد 265 و 648 قانون مدنی تقاضای صدور حکم مبنی بر محکومیت خوانده به استرداد وجوه پرداختی موکل به انضمام مطالبه کلیه خسارات اعم از دادرسی و تاخیر تادیه از محضر عالی مورد استدعاست.

با تشکر و تجدید احترام

 

لایحه دفاعیه در خصوص مطالبه وجه به استناد به فیش های واریزی

ریاست و مستشاران محترم دادگاه تجدیدنظر تهران

با سلام و احترام؛

در خصوص پرونده کلاسه ...... اینجانب به وکالت از خانم فریبا ..... نسبت به دادنامه شماره ‎.......‏ صادره از شعبه ۲ دادگاه حقوقی تهران اعتراض داشته و موارد ذیل را به استحضار عالی می رساند:

1- موکل مبلغ ۳۳۹/۰۰۰/۰۰۰ ریال را طی فیش های پیوست به حساب تجدیدنظرخوانده محترم واریز نموده و پس از گذشت چند سال تجدیدنظرخوانده مبالغ مذکور را به موکل عودت نداده است.

2- تجدیدنظر خوانده محترم در جلسه رسیدگی حاضر شده و فیش هایی را به محضر دادگاه محترم ارائه نموده و مدعی شده است که این مبالغ. همان وجومی است که ایشان به موکل بدهکار بوده و آن را طی چندین مرحله به حساب موکل واریز کرده است.در این حصوص ذکر چند نکته جهت شفاف شدن موضوع الزامیست:

2-1- همانطور که مستحضرید ماده ۷ قانون مدنی عنوان می دارد:ه.... مدعی علیه هرگاه در مقام دفاع مدعی امری شود که محتاج به دلیل باشد اثبات امر به عهده اوست». فیش هایی که تجدیدنظر خوانده به محضر دادگاه ارائه نموده نه اصل می باشد و نه متاسفانه کپی برابر اصل یعنی ایشان صرفا مدارکی را به دادگاه ارائه نموده که معلوم نیست از کدام مرجع استعلام به عمل آورده و اصلا معلوم نیست آیا اين مدارک اصالت دارند یا خیر؟ متاسفانه دادگاه محترم نیز به این امر توجهی ننموده و صرفا با ارائه چند برگه کپی»

مدرک فوق الذکر را یذیرفته و یک روز پس از جلسه دادرسی اقدام به صدور دادنامه نموده است!!

2-2 - موکل تنها طی چند فیش مبالغ فوق الذکر را به حساب تجدیدنظر خوانده واریز نموده اما ایشان چندین برگه که بیانگر واریزی است ارائه نموده که هر کدام بیانگر مبلغ ناچیزی مانند ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزار تومان و آن در طی چند سال می باشد.تجدیدنظر خوانده در دعوای رسیدگی به نفقه و تمکین موکل اعلام نمودند که این مبالغ بابت نفقه بوده و حال نیز مدعی است که بابت بدهی اش به موکل بوده است؟؟ 

2-3 - اگر به تاریخ واریزی های مورد ادعای تجدیدنظر خوانده توجه شود معلوم می گردد که بسیاری از این واریزی ها در تاریخی مقدم تر انجام گرفته یعنی موکل در آن موقع هنوز وجهی به حساب تجدیدنظر خوانده واریز ننموده بود.مگر می شود ادای قرض قبل از خود قرض باشد؟؟

3- موکل کارمند بلند پایه بانک .....  بوده و آخرین سمت ایشان ریاست یکی از شعب درجه یک بانک مذکور می باشد. با توجه به اینکه ایشان موقعیت مالی خوبی داشته متاسفانه تجدیدنظ خوانده به عنوان همسرشان هزینه ای را پرداخت نمی کرده و اگر هم مبالغی به حساب موکل واریز نموده؛ صرفا به این جهت بوده که موکل در ازای آن ها وجه نقد دریافت و در منزل به ايشان تحویل دهد چنانچه ارقام وجوه نیز بیانگر همین موضوع می باشد.

عالیجنابان محترم؛ با عنایت به مراتب فوق و با توجه به اینکه متاسفانه به علت عدم دقت کافی به مدارک تجدید نظر خوانده، حقوق موکل در معرض تضییع قرار گرفته. لذا تقاضاء رسیدگی و صدور حکم شایسته مورد استادعاست.

با تشکر و تجدید احترام

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید