وبلاگ

حکم طلاق توافقی با اسقاط حق رجوع به ما بذل

اینکه اصرار و تاکید می شود حتماً طلاق توافقی را نزد یک وکیل با تجربه انجام دهید به این دلیل است که طلاق کامل، بی نقض  و بدون مسکوت گذاشتن موارد مهم انجام شود. یکی از مواردی که طبیعتاً اشخاص عادی اطلاعی از آن ندارند و لازم است یک وکیل آگاه طرفین را از آن مطلع نماید، مسئله امکان رجوع زن به ما بذل است؛ به این معنا که ضمن طلاق توافقی یا طلاق خلع، زن باید مالی را که معمولاً قسمتی یا تمام مهریه است به مرد بذل نموده و ببخشد که البته به حکم قانون پس از انجام طلاق 3 ماه (تا پایان عده) حق دارد به مال بخشیده شده رجوع نماید. برای مرد بسیار ناخوشایند خواهد بود که به درخواست زن و با پیشنهاد بخشش مهریه وی را طلاق داده باشد ولی پس از مدتی متوجه شود که زن، به مهریه بخشیده شده رجوع نموده است. این مورد حتی در مواقعی که طلاق توافقی توسط وکیل انجام شده است هم رویت شده پس چنین نیست که اگر فرد وکیل بود ضرورتاً همه چیز را بداند و کار شما بی عیب و نقض انجام شود. در پروسه جستجوی وکیل دنبال وکیل ارزان و با دستمزد کم نباشید و کیفیت کار و تخصص و تجربه وکیل را در اولویت قرار دهید.

رای دادگاه طلاق توافقی با اسقاط حق رجوع به ما بذل

پرونده کلاسه : ..........

مرجع رسیدگی : شعبه ۲۶۰ دادگاه خانواده مجتمع قضایی شهید باهنر تهران

تصمیم نهایی شماره : .........

خواهان ها :

1- خانم زینب ....... فرزند یونس با وکالت آقای مسعود محمدی   به نشانی : تهران.میدان فاطمی.میدان گلها ........ .

2- آقای محمد ....... فرزند احمد  با وکالت خانم مینا کاویانی       به نشانی : تهران.میدان فاطمی.میدان گلها .......... .

خواسته : طلاق توافقی
گردشکار - خواهان دادخواستی به خواسته فوق به طرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت به کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت مقرر/ فوق العاده دادگاه به تصدی امضا کننده زیر تشکیل است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید .

متن رای دادگاه طلاق توافقی

در خصوص دادخواست تقدیمی خواهان 1- خانم زینب ..... فرزند یونس با وکالت خانم ساغر نقیبی 2- آقای محمد ...... فرزند احمد با وکالت خانم مینا کاویانی به خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی) جهت اجرای صیغه طلاق و ثبت آن، دادگاه با عنایت به محتویات پرونده و ملاحظه سند نکاحیه به شماره ترتیب .... مورخ ۱۳۷۳/۸/۱۳دفتر اسناد رسمی ازدواج ... حوزه ثبت تهران که رونوشت مصدق آن ضم پرونده گردیده و با احراز علقه زوجیت دائم فیمابین و نظر به اصرار زوجین بر طلاق و از آنجا که حسب نظر کارشناس واحد مشاوره خانواده مستقر در مجتمع قضائی مثبوت تفریق و جدایی زوجین با ذکر دلایل علل عدم تفاهم به مصلحت آنان اعلام شله و این دادگاه نیز نظر مزبور را مطابق ظواهر و احوال زوجین میداند لذا تقاضای آنان را وارد و موجه تشخیص و مستنداً به مواد  25، 26 و 29 قانون حمایت خانواده مصوب ۱/۱۲/۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی کواهی عدم امکان سازش بنا بر توافق زوجین و به شرح توافقات ذیل صادر می شود :

مهریه زوجه تعداد یکصد عدد سکه طلای تمام می باشد که زوجین توافق نمودند زوج ماهی پنج عدد سکه طلای تمام بهار آزادی به زوجه پرداخت نماید و زوجه نیز بابت اخذ طلاق مبلغ ده هزار تومان به زوج بذل نمود و وکیل زوج نیز قبول بذل نمودند زوجه حق رجوع به ما بذل را از خود سلب و ساقط نمودند .

زوجه در خصوص نفقه و اجرت المثل ایام زوجیت ادعایی ندارند.

جهیزیه زوجه در ید زوجه می باشد.

حضانت فرزندان به عهده زوجه می باشد.

زوج بابت نفقه فرزندان هر ماهی سه میلیون تومان به زوجه پرداخت می نماید.

زوج هفته ایی ۲۴ ساعت حق دارد فرزندان خود را ملاقات نماید.

زوجین در خصوص هدایا و سایر حقوق مالی دیگر هیچ گونه ادعایی نسبت به یکدیگر ندارند.

زوجه موظف است در زمان اجرای صیغه طلاق گواهی عدم بارداری را به دفترمجری طلاق ارائه نماید .

طلاق واقع شده مستنداً به ماده ۱۱۳۶ قانون مدنی و کراهت زوجه از تداوم زندگی و بخشش حقوق مالی از نوع خلع می باشد. رای صادره حضوری و ظرف مدت بیست روز پس از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه محترم تجدید نظر استان تهران است گواهی صادره در اجرای ماده ۳ همان قانون طی سه ماه از تاریخ رای قطی دارای اعتبار بوده و در صورتیکه گواهی صادره ظرف مهلت مزبور به دفتر رسمی طلاق جهت اجرای صیغه طلاق و ثبت آن تسلیم نگردد و یا تسلیم کننده گواهی به دفترخانه، ظرف سه ماه از تاریخ تسلیم در دفترخانه طلاق جهت اجرای صیغه طلاق حاضر نگردد و یا مدارک لازم را به دفترخانه ارائه ننماید گواهی صادر شده از درجه اعتبار ساقط بوده و کلیه توافقات مندرج در این گواهی نیز ملغی خواهد بود.اجرای صیغه طلاق حسب ماده ۳۷ قانون مذکور با رعایت جهات شرعی و با حضور سردفتر انجام خواهد گرفت.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید