وبلاگ

حکم طلاق به درخواست زوج و قسطی کردن مهریه

رای دادگاه  - طلاق به درخواست مرد

مرجع رسیدگی :  شعبه ۲۰۲ دادگاه عمومی حقوقی (خانواده) مجتمح قضایی شهید مفتح

شماره  دادنامه : ......

پرونده کلاسه : ........

خواهان : آقای جمشید ...... با وکالت .......... .

خوانده : خانم زهرا ........ با وکالت آقای ................ .

خواسته : صدور حکم طلاق به درخواست زوج

گردشکار - خواهان دادخواستی به خواسته فوق و بطرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت مقرر دادگاه به تصدی امضاء کننده ذیل تشکیل  است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و بشرح ذیل مبادرت به صدور رای مینماید.

متن رای دادگاه طلاق به درخواست مرد

در خصوص دعوی آقای جمشید ....... فرزند ابوالفضل با وکالت ........ بطرفیت خانم زهرا .... با وکالت ........... بخواسته صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور اجرای صیغه طلاق به شرح دادخواست تقدیمی دادگاه با توجه به مجموع محتویات پرونده بدواً رابطه زوجیت را محرز دانسته و از آنجا که زوج اصرار بر طلاق داشته و مساعی دادگاه و داوران نیز در جهت اصلاح ذات البین موثر واقع نگردیده است و خوانده نیز نسبت به دعوی ايراد يا تکذیبی بعمل نیاورده.لذا دادگاه مستندا" به ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی و ماده واحد واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مبادرت به صدور گواهی عدم امکان سازش نموده و زوج می تواند با مراجعه به یکی از دفاتر رسمی و پرداخت ۱ - مهریه زوجه وفق سند نکاحیه ۲ - پرداخت -۱۳۲/۰۱۰/۰۰۰ ریال بابت اجرت المثل ایام زوحیت ۳ - پرداخشت ۱۶/۵۰۰/۰۰۰ ریال بابت نفقه ایام عده همسر خویش را مطلقه نماید و زوجین دارای یک فرزند مشترک کبیر می باشند و زوجه بنا بر اصل عدم باردار نبوده ولیکن در هنگام ثبت طلاق تست بارداری را به دفترخانه ارائه نماینده و زوجه جهیزیه را در تصرف دارد نوع طلاق رجعی است احراز شرایط صحت اجرای صیغه طلاق بر عهده عضو مجری آن می باشد.رای صادره حضوری است و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران می باشد.

رییس شعبه 202 دادگاه خانواده تهران

 

دادخواست تقسیط مهریه

خواهان : جمشید ..... نام پدر : ابوالفضل  به نشانی : تهران.خیابان پیروزی ......... .

خوانده : زهرا ...... نام پدر : اصغر   به نشانی : تهران خیابان ولیعصر ....... .

وکیل یا نماینده قانونی : 

خواسته یا موضوع و بهای آن : تقسیط مهریه مندرج در حکم طلاق به درخواست زوج

دلایل و منضمات : 

1- فیش حقوقی

2- استشهادیه شهود

3- دادنامه شماره ......

4- وکالتنامه رسمی

شرح دادخواست تقسیط مهریه

ریاست محترم دادگاه

باسلام و تقدیم احترام

به استحضار عالی می رساند با عنایت به دادنامه صادره بهخ شماره .... در تاریخ ..... رای طلاق فی می بین زوجین صادر گردیده است به موجب همان دادنامه مندرج محکوم به پرداخت  حدوداً 75/000/000 و 5 عدد سکه بهار ازادی (دقیقاً مبلغ 2/500/000 بعلاوه 5 عدد سکه به نرخ روز) گرددیه است با توجه به اینکه زوج تنها دارایی خود که عبارت بوده است از یک منزل مسک.نی که در دوران زوجیت بنام زوجه نموده زوجه با تصرف حقوقی ملک مزبور را فروخته و صرف مقاصد شخصی خود نموده است و با عنایت به اینکه زوج کارمند دولت بوده و حقوق ایشان مطابق فیش حقوقی ضم دادخواست تنها 7/665/647 ریال است و نیز ایشان علاوه بر پرداخت هزینه های زندگی شخصی، هزینه های زندگی تنها فرزند مشترکشان (یک دختر 17 ساله) را پرداخت می نماید و نیز استشهادیه  پیوست مستدعی است حکم به تقسیط مهریه مندرج در رای طلاق مطابق توان مالی با در نظر گرفتن هزینه های جاری زوج صادر فرمایی.

با تشکر و تقدیم احترام

 

رای دادگاه - تقسیط مهریه - قسطی کردن مهریه

پرونده کلاسه : .......

مرجع رسیدگی : شعبه 202 دادگاه عمومی حقوقی (خانواده) مجتمع قضایی شهید مفتح تهران

دادنامه شماره : ......

خواهاان : آقای جمشید ..... با وکالت آقای مسعود محمدی به نشانی : تهران.میدان فاطمی.میدان گلها .... .

خوانده : خانم زهرا ...... به نشانی مجهول المکان

خواسته : تقسیط مهریه

متن رای دادگاه قسطی کردن مهریه 

در خصوص دادخواست تقدیمی آقای جمشید .... با وکالت مسعود محمدی بطرفیت خوانده خانم زهرا .... بخواسته اعسار و تقسیط مهریه موضوع دادنامه شماره .... مورخ ۹۱/۷/۸ پرونده همین دادگاه که طی آن گواهی عدم امکان سازش با پرداخت کامل مهریه مندرج در سند نکاحیه ۵ عدد سکه بهارآزادی و بیست و پنج میلیون ریال در سال وقوع عقد ۱۳۷۱ با احتساب به نرخ روز ۶۸۱/۴۱۵/۹۲۹ ریال حکم صادر نموده بدین توضیح که وکیل خواهان اظهار داشت به موجب دادنامه صدرالاشاره موکل محکوم به مقر در دادنامه را در حق خوانده محکوم گردیده حالیه با توجه به اينکه توان پرداخت یکجا و دفعی محکوم شده را ندارد تقاضای تقسیط آن را خواستارم دادگاه با توجه به جامع اوراق و محتویات پرونده من جمله ملاحظه مفاد دادخواست تقدیمی خواهان و ملاحظه رونوشت برابر اصل دادنامه فوق الذکر صادره از همین شعبه و استشهادیه ضمیمه پرونده و نظر به اینکه خواهان در جهت اثبات ادعای خود به شهود استناد نموده و مودای اظهارات گواهان خواهان نیز به شرح صورت مجلس مورخ ۱۳۹۲/۱/۲۸ حکایت از عدم بضاعت مالی خواهان در پرداخت یکجا محکوم به را دارد و خوانده نیز در جلسه دادرسی با وجود نشر آگهی حاضر نگردیده و در برابر ادعای خواهان دفاع و ایراد محکمه پسندی عنوان وارائه ننموده است بنابراین دادگاه بنابر مراتب معنونه با احراز عدم توانایی مالی خواهان در پرداخت محکوم به مقرر در دادنامه صادره از سوی همین شعبه مستنداً به مواد او ۲۰ و ۱ و ۲۳ جملگی ۱ گواهی اعسار خواهان از پرداخت دفعی و نقدی محکوم به یاد شده را صادر واعلام می نماید و پرداخت آن را بناء به تجویز تبصره ذیل ماده ‎۱٩‏ آئین نامه اجرای موضوع ماده ۶ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در حق خواهان تقسیط می نماید به این شرح که خواهان موظف است محکوم به یاد شده را به صورت ۵ عدد سکه بهارآزادی بابت قسط اول و مابقی ماهیانه ۳ میلیون ریال تا استهلاک کامل بدهی موضوع دعوی در حق خوانده پرداخت نماید و صدور حکم تقسیط مانع استفاء حقوق محکوم له از اموالی که بعداً از محکوم علیه بدست می آید نخواهد بود.رای صادره حضوری بوده و ظرف 20 روز پس از ابلاغ اعتراض در محاکم محترم تجدیدنظر مرکز استان تهران می باشد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید