وبلاگ

متن اظهارنامه زوج - منع اشتغال و تحصیل زوجه

مطابق قوانین اسلام و به تبع آن قوانین جاری ایران ریاست خانواده با مرد است. در یک نگاه سنتی به جهت ضرورت تمکین زن از مرد (تمکین عام) و به دلیل آن ریاست، اشتغال زوجه تحت تاثیر تمایل و رضایت شوهر است. به این معنی که اگر زن بدون نظر و رضایت مرد اقدام به اشتغال نماید، مرد می تواند الزام و اجبار او را به منع اشتغال بخواهد. با این وجود نظر صحیح حتی با توجه به مقررات موجود از نظر نگارنده این است که مرد در صورتی که شغل  زن را مناسب شئونات خانوادگی نداند پس از اثبات آن می تواند زن را از ادامه آن شغل منع نماید. متقابلاً زن نیز اگر مرد شغل مناسب و متعارفی نداشته باشد می تواند به این دلیل تقاضای طلاق نماید.

اظهارنامه - منع اشتغال زوجه و منع تحصیل

اظهارکننده : کامران ..... نام پدر : حسن  نشانی : تهران.خیابان دولت ........ .

مخاطب : مریم ...... نام پدر : کرم   نشانی : تهران.خیابان لاله زار ....... .

وکیل : مسعود محمدی به نشانی : تهران.خیابان فاطمی.میدان گلها ...... .

موضوع اظهارنامه : اظهار رسمی مبنی بر اشتغال زوجه /زوج (غیر مالی) و منع تحصیل

منضمات :

1- وکالتنامه به شماره ..... مورخ 1392/06/23 میزان تمبر مالیاتی به مبلغ 15000 ریال باطل شد.

متن اظهارنامه - منع اشتغال

خانم مریم .....

همانگونه که استحضار دارید شما همسر قانونی موکل می باشید. نظر به اینکه به موجب ماده 1105 قانون مدنی ریاست خانواده با شوهر می باشد و شما مکلف به تمکین از همسرتان می باشید و با توجه به ماده 1117 قانون مدنی که مقرر می دارد مرد می تواند زن را از اشتغال به شغلی که منافی حیثیت خانوادگی وی باشد منع نماید لذا به موجب این اظهارنامه موکل شما را از اشتغال به کار در شرکت ..... که بنا بر اظهر ایشان بر خلاف حیثیت خانوادگی وی می باشد منع می نماید و از شما می خواهد از ادامه کار در آن شرکت خودداری نمایید. همچنین زوج راضی به ادامه تحصیل شما در شهر دیگر که بنا به اظهار زوج موجب می شود چندین شب خارج از منزل بسر ببرید نمی باشد و به موجب این اظهارنامه از شما می خواهد در راستای تمکین ار همسرتان که جزء وظایف قانونی شما می باشد به منزل زوج به آدرس فوق مراجعه نمایید و از اشتغال به تحصیل در شهرستان خودداری نمایید.

این اظهار نامه به تجویز ماده 156 قانون آیین دادرسی به شما قانوناً ابلاغ گردیده و در صورت عدم رعایت مفاد آن طبق قانون با شما برخورد خواهد شد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید