وبلاگ

نمونه حکم سرقت به عنف - مقرون به آزار

سرقت از نظر زمان، مکان و کیفیت وقوع به انواع مختلفی تقسیم می شود و قانونگذار نیز برای آن از همین منظر مجازات های متفاوتی در نظر گرفته است. از جمله انواع سرقت می توان به سرقت مسلحانه، سرقت به عنف، سرقت حدی، سرقت در شب، آدم ربایی، کیف قاپی، سرقت از موزه ها و مواردی از این دست نام برد.سرقت به عنف یا سرقت مقرون به آزار از جمله شدید ترین انواع سرقت از جهت میزان مجازات است. در ادامه یک نمونه دادنامه سرقت مقرون به آزار جهت اطلاع مخاطبان گرامی ارائه می شود.

حکم دادگاه - سرقت به عنف و مقرون به آزار

شماره دادنامه : ......

کلاسه پرونده : ......

تاریخ تنظیم : 96/03/03

مرجع رسیدگی : شعبه 1155 کیفری مجتمع قضایی بعثت تهارن مستقر در دادسرای عمئمی و انقلاب ناحیه 27 (جنایی)

متهمین : ( متهمین 4 نفر بوده که با دایر نمودن یک باند مجرمانه اقدام به سرقت، کیف قاپی وزورگیری می نموده اند.)

1- آقای بهنام ..... به نشانی : زندان قزل حصار  تحت قرار : ..... مورخ : 90/10/18

2- آقای رضا ..... به نشانی : زندان قزل حصار  تحت قرار : ..... مورخ : 90/10/18

3- آقای عباس ..... به نشانی : زندان قزل حصار  تحت قرار : ..... مورخ : 90/10/18

4- آقای وحید .... به نشانی : متواری

شکات :

1 الی 39 نفر (شکات این پرونده 39 نفر بوده که تحت عماوین متعدد و متفاوت از بعضی یا تمام متهمین شکایت مطرح نموده اند.)

اتهام ها : 

1- سرقت مقرون به آزار

2- مشارکت در ایراد صدمه بدنی عمدی

گردشکار - دادگاه با عنایت به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و بشرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید.

متن رای دادگاه سرقت به عنف و مقرون به آزار

در خصوص اتهام متهمین 1- عباس .... فرزند جمشید 2- بهنام .... فرزند امیر 3- رضا ..... فرزند رحمت به اتهام مشارکت در 39 فقزه سرقت که 34 فقره مقرون به آزار و 5 فقره سرقت عادی بودند.موضوع شکایت شکات خصوصی به شرح صفحات 458 الی 464 پرونده با عنایت به کیفرخواست صادره و کشف تعدادی از سیم کارت های گوشی های مسروقه و اسپری اشک آور و دو عدد چاقوی که متهمین شکات را تهدید کرده از ید آنان و شناسایی متهمین توسط اکثر شکات و اقرار متهمین به سرقت ها و اينکه اعلام کرده اند بعضاً ۴ نفری یا ۳ نفری با دو دستگاه موتورسیکلت و به بهانه زنگ زدن گوشی تلفن شکات را ربوده و سپس متواری شده اند ولی همراه داشتن و ضرب و جرح شکات و تعلق چاقوها را به خود به شدت منکر گردیده و متعاقبا تعدادی از شکات اعلام رضایت کرده خصوصا شاکی آقای عباس ... که مورد ضزب و جرح توسط متهمین قرار گرفته ضمن اعلام رضایت اعلام کرده ضارب و سارق وی این متهمین نمی باشند و در پرونده کس دیگری نیز مورد ضرب و جرح واقع نشده است لذا دادگاه نظر به جمیع محئویات پرونده بزه انتسابی به متهمین را محرز و مسلم دانسته مستندا به بند ۱ ماده ۲۲ قانون مجازات اسلامی و مواد ۴۷ و ۴۵۷ و ۶۵۲ و ۶۶۷ قانون مجازات اسلامی حکم بر محکومیت هر یک از متهمین ردیف اول و سوم آقایان عباس .... و رضا .... را به تحمل ۵ سال حبس و ۳۵ ضربه شلاق و استرداد اموال مسروقه سایر شکات محکوم و اعلام می گردد و در خصوص اتهام متهم ردیف دوم آقای بهنام .... با عنایت به اقرار و اظهارات سایر متهمین که مدعی شده اند بهنام به علت اينکه تازه دعوت به کار شده و وارد نبوده فقط در سرقت ها شرکت داشته ولی دخالت مستقیم نداشته و از طرفی متهم مذکور فاقد سابقه کیفری می باشد دادگاه وی را به تحمل ده ماه حبس و ده ضربه شلاق محکوم و اعلام می گردد و در خصوص ادعای آقای عباس .... احدی از شکات که مورد ضرب و جرح قرار گرفته و گواهی پزشکی قانونی دارد با عنایت به گذشت ایشان و اينکه اعلام کرده سارقین وی متهمین اين پرونده نمیباشند دادگاه مستندا به ماده ۱۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری و صرفنظر از گذشت شاکی به لحاظ عدم انتساب بزه به متهمین مذکور حکم به برائت آنان صادر و اعلام می نماید رای صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قا بل تجدیدنظر در محاکم محترم تجدیدنظر در مرکز استان می باشد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید