وبلاگ

پرونده (دادخواست و حکم) مطالبه نفقه معوقه

قانونگذار و محاکم نسبت به میزان و مبلغ نفقه حساسیت چندانی ندارند و متاسفانه آنچه در عمل برای نفقه در نظر گرفته می شود بسیار بسیار کمتر از نیاز واقعی افراد متقاضی یا به اصطلاح قانونگذار افراد واجب النفقه است. اما از سوی دیگر قانونگذار ما نسبت به نفس ضرورت پرداخت نفقه بسیار سختگیر است و برای آن هم ضمانت اجراهایی نظیر محکومیت کیفری به مجازات و حق طلاق برای زوجه در نظر گرفته است. این نکته را هم باید در نظر داشت که انگیزه خانم ها برای مطالبه نفقه ضرورتاً آن مبلغ اندک مورد مطالبه نیست بلکه اگر ثابت شود مرد نفقه گذشته را نداده این خود راهی است برای اعمال فشار و گرفتن امتیاز.

دادخواست مطالبه نفقه معوقه

خواهان : پریسا ..... نام پدر : علی   به نشانی : تهران.خیابان میرزای شیرازی .......... .

خوانده : بهروز ....  نام پدر : حسن    به نشانی : تهران.نازی آباد ....... .

وکیل یا نماینده قانونی : مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری

خواسته یا موضوع و بهای آن : مطالبه نفقه معوقه از مهرماه سال 87 تا تاریخ صدور حکم علی الحساب مقوم به 15/000/000 ریال

دلایل و منضمات دادخواست :

1- تصویر شناسنامه زوجه

2- تصویر عقدنامه

شرح دادخواست مطالبه نفقه معوقه

ریاست محترم دادگاه 

با سلام و تقدیم احترام

به استحضار جنابعالی می رساند موکل در تاریخ 1385/01/12 به عقد دائم آقای بهروز ... درآمده، خوانده از اول مهرماه سال 1387 پرداخت نفقه به موکل را قطع کرده و از تاریخ 87/09/12 که زمان اجاره منزل مشترک به اتمام رسیده بدون اخذ مکان ومنزل جدید جهت سکونت، همسر خو را رها کرده و موکل نیز از آن تاریخ خود اقدام به اجاره مکانی جهت سکونت نموده و خوانده نیز از ابتدای مهر ماه سال 1387 هیچ گنه نفقه ای به موکل نپرداخته.با عنایت به مراتب فوق از محضر محترم دادگاه تقاضا می شود حکم به پرداخت نفقه معوقه موکل از تاریخ مهرماه سال 1387 لغایت تاریخ حکم، با جلب نظر کارشناس صادر فرمایید.

 

رای شورای حل اختلاف - مطالبه نفقه معوقه

تاریخ رسیدگی : 88/07/27

شماره دادنامه : ......

مرجع رسیدگی : حوزه 2202 شورای حل اختلاف مستقر در دادگاه خانواده یک تهران

خواهان : خانم پریسا ... با وکالت مسعود محمدی به نشانی میدان فاطمی.میدان گلها.

خوانده : اقای بهروز ......  به نشانی تهران.خیابان نازی آباد ....... .

خواسته : نفقه معوقه

گردشکار - خواهان دادخواستی به شرح فوق علیه خوانده اقامه نمود که پس از ارجاع به این حوزه و ثبت کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت فوق العاده/مقرر حوزه بتصدی امضاء کنندگان زیر تشکیل شده است و با توجه به محتویات پرونده پس از شور و تبادل نظر ختم رسیدگی را اعلام و بشرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید.

رای قاضی شورا - مطالبه نفقه معوقه

در خصوص دادخواست خانم پریسا ... بطرفیت آقای بهروز ... به خواسته مطالبه نفقه شورا پس از احراز رابطه زوجیت دائم بین طرفین و نظریه اعضاء محترم شورا و عدم ارائه هر گونه دفاع از سوی خوانده خواسته خواهان را وارد تشخیص و با استناد به مواد 1107 و 1206 قانون مدنی حکم به محکومیت خوانده به پرداخت ماهیانه مبلغ 150 هزار تومان از تاریخ 87/07/01 تا 88/07/27 بابت نفقه معوقه در حق خواهان صادر و اعلام می نماید این رای غیابی است و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل واخواهی در این حوزه سپس بیست روز قابل تجدیدنظر خواهی در محاکم بدوی شهر تهران می باشد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید